متن پیام دكتر جاسبی بدین شرح است: عید نوروز به عنوان یكی از بزرگ‌ترین و با شكوه‌ترین اعیاد در بین ایرانیان و پارسی‌ زبانان به شمار می‌رود. نخستین روز بهار، آغازی برای اعتدال، طراوات، نشاط و شادابی و نوروز، عید شكوفایی، پویایی، بالندگی، نوخواهی و نواندیشی است.
در ادامه پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: سال نو در گهواره مفتون كننده و شیدای طبیعت با فصل بهار آغاز می‌شود. روزی كه امر دین و حكمت بی‌انتهای خداوند بخشاینده مهربان در خلقت و طبیعت ظهور و تبلور یافته و استمرار پیدا می‌كند و انسان احساس دگرگونی و نو شدن می‌كند.
در این پیام تصریح شد: راز ماندگاری و جاودانی این آیین خجسته و اصیل ایرانی، پیوند آن با سرشت و ذات انسانی است كه دین مبین اسلام نیز جلوه‌هایی از معرفت دینی را در آن به ارمغان گذاشته است. پیوند و همسوئی چنین آیینی با فرهنگ متعالی و انسان ساز اسلامی آن چنان تفسیر درستی از حقیقت و ماهیت وجود زندگی به دست می‌دهد كه همواره موجد حركت‌های آرمانی و ترقی‌خواهانه ملت بزرگ ایران نظیر انقلاب شكوهمند اسلامی بوده است كه سی‌سال از عمر پربركت آن می‌گذرد.
دكتر جاسبی در ادامه این پیام خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامی كه در اردیبهشت ماه سال 1361 با حمایت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آغاز به كار كرد، در آستانه بیست‌ و هفتمین بهار خود و در طول بیش از 26 سال فعالیت، بیش از دو میلیون و 500 هزار فارغ‌التحصیل، یك میلیون و 350 هزار دانشجو، حدود30 هزار عضو هیات علمی و 31 هزار پرسنل در سراسر كشور دارد.
در این پیام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی در 357 واحد دانشگاهی و مركز آموزشی و در فضایی متجاوز از 14 میلیون متر مربع فضای عمرانی، آموزشی و رفاهی، كانون امیدی برای جوانان علاقه‌مند به تحصیلات عالیه محسوب می‌شود.
این دانشگاه دارای 600 مدرسه با حدود 60 هزار دانش آموز، 114 آموزشكده سما، همچنین 10 مجتمع بیمارستانی و 50 مركز رشد و فنآوری می‌باشد.
دكتر جاسبی در این پیام آمده است: نقش چشمگیر دانشگاه آزاد اسلامی در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در داخل و خارج از كشور بر كسی پوشیده نیست، حضور فعال اعضای هیات علمی و دانشجویان در سمینارها، نشست‌ها و مسابقات علمی مختلفی كه در سراسر جهان برگزار می‌گردد، در اغلب موارد موجب كسب افتخارات و رتبه‌های برتر در مسابقات متعدد بین‌المللی شده است. دانشگاه آزاد اسلامی با هزاران آزمایشگاه، كارگاه، كتابخانه و مراكز تحقیقاتی، بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی جهان محسوب می‌شود و در حال خدمت‌رسانی به جامعه ایران اسلامی می‌باشد و در جهت كسب رضایتمندی مردم گام بر‌می‌دارد.
از برنامه‌های این دانشگاه در سال جاری ارتقای كیفیت آموزشی، پژوهش محوری و استفاده مجدانه از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
دكتر جاسبی در خاتمه این پیام ضمن تبریك سال نو به پیشگاه ملت غیور و سرافراز ایران، برای جامعه دانشگاهیان و بالاخص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، از خداوند منان سالی خوش، توام با موفقیت، بهروزی و پیشرفت مسألت نمود.