جزئیات کنکور ارشد آزاد

مهر : جزئیات توزیع کارت، برگزاری آزمون، اعلام نتایج و ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

 276 رشته و گرایش در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه در 130 واحد و مرکز آموزشی ارائه می شود که داوطلبان تنها در یک رشته می توانند ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش در تمام رشته محل های گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی 15 نفر و در تمام رشته محل های گروههای علوم انسانی، هنر و علوم پزشکی 18 نفر است.

در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 62 رشته در گروه فنی و مهندسی، 48 رشته در گروه علوم پایه، 46 رشته در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 101 رشته در گروه علوم انسانی، 15 رشته در گروه هنر، 2 رشته در گروه علوم پزشکی و 2 رشته در گروه دامپزشکی ارائه شده است.

130 واحد و مرکز آموزشی دانشگاه آزاد در داخل و خارج از ایران به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اقدام می کنند و با توجه به مقررات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی جابجایی، تغییر رشته و گرایش دانشجویان، ممنوع و غیر مجاز است.

واحدها و مراکز دانشگاهی مستقر در کل کشور به جز استانهای تهران، قزوین و قم آمادگی بورس کردن تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته های کامپیوتر و حسابداری را برابر ضوابط و مقررات دارا هستند.

هر داوطلب می تواند بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در دوره کارشناسی و با توجه به علاقه، یک رشته را انتخاب کند. داوطلبان گروه علوم پزشکی منحصراً ملزم به رعایت شرط تجانس رشته انتخابی با مدرک فارغ التحصیلی خود هستند.

داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی تنها در یک رشته می توانند شرکت کنند. محل حوزه آزمون هر داوطلب، همان واحد دانشگاهی است که داوطلب آن را به عنوان محل تحصیل خود منظور کرده است.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی برای تمامی گروههای آزمایشی در روزهای 23 ، 24 و 25 اردیبهشت ماه سال 89 برگزار می شود.

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از روزهای 20 تا 22 اردیبهشت ماه 89 از طریق سامانه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی منتشر می شود.

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 دانشگاه آزاد در نیمه اول شهریور ماه 89 از طریق ویژه نامه به اطلاع عموم خواهد رسید.